Za chwilkę święta. Dla mnie to pierwsze święta z tak liczną rodziną – w tym roku urodziło mi się trzecie dziecko, więc będzie naprawdę wesoło. Jest zdrowe i wesołe – to właśnie o czymś takim marzy chyba każdy rodzic. Niestety życie nie jest tak kolorowe i nie wszyscy mają tyle szczęścia co ja. Co chwilę gdzieś na świecie rodzą się dzieciaki, którym nie jest dane tego szczęścia zaznać – są chore, często naprawdę tak ciężko, że nie jestem w stanie przeczytać opisów tego co się dzieje…

Jak zwykle pomagać można w różny sposób. Można wpłacać bezpośrednio na konto, można pomagać na specjalnych stronach. Co roku organizowana jest Szlachetna Paczka, aby rodziny najbardziej potrzebujące mogły dostać prezenty – sam biorę w niej udział i bardzo do tego zachęcam.

Ale nawet wybierając koszulki w naszym sklepie możesz sprawić, że część twoich pieniędzy pójdzie na cele charytatywne. Wszystkie znajdziesz w tej kategorii , ja chciałem dzisiaj napisać o dwóch konkretnych przypadkach.

1. Blanka Piegat

Wiecie co to Zespół Retta? Wyjątkowo zdradliwe ścierwo. Wyobraź sobie, że rodzi ci się córka. Wszystko jest w porządku, rozwija się, zaczyna chodzić i nagle, kiedy ma rok lub półtora, wszystko się zatrzymuje. I zaczyna cofać. Tak po prostu. Następuje regres wszystkiego czego dziecko się do tej pory nauczyło. Dlaczego napisałem „córkę”? Bo to choroba genetyczna, która dotyka dziewczynki.

Marek, czyli tata Blanki, jest moim starym kumplem jeszcze z czasów harcerstwa. To naprawdę bardzo porządny chłopak i świetny człowiek. Dał od siebie bardzo, bardzo dużo innym. Za friko. Zupełnie. Pokażcie mu, że karma wraca. Blanka potrzebuje ciągłej rehabilitacji, a to niestety kosztuje. Oba wzory są dostępne na bluzach i koszulkach:

WZORY:  http://koszulkowo.com/producenci/rett

FANPAGE: https://www.facebook.com/blankapiegat

2. Michałek – Dzielny Rycerz

Historia Michałka zaczęła się też podobnie – na początku szczęście i radość rodziców. Później niestety już mniej kolorowo. Po wielu diagnozach okazało się, że cierpi on na hipoplazję móżdżka. I znowu to samo – potrzebne są ciągłe wizyty u specjalistów oraz mnóstwo rehabilitacji. A to niestety kosztuje i to sporo. Tata Michałka jest grafikiem, który z nami stale współpracuje, a więc kupując jego dowolne wzory powodujecie, że zarabia on więcej pieniędzy. Wybór jest coraz większy, a koszulki naprawdę świetne!

WZORY: http://koszulkowo.com/producenci/piotr-marchewka

BLOG: http://dzielnyrycerz.grafikacja.pl/

FANPAGE: https://www.facebook.com/michalekdzielnyrycerz/

JAK JESZCZE POMÓC: http://dzielnyrycerz.grafikacja.pl/?page_id=172

37843

37502

***

Pamiętajcie jeszcze o tym, że możecie pomóc w „tradycyjny” sposób, czyli po prostu robiąc przelew. Wiem, że tak mało ludzi to robi. Trzeba odpalić stronę banku, trzeba wpisać lub wkleić numer konta, a czasem jeszcze czekać na SMS! Tyyyyyyyyyle roboty.

To oczywiście ironia. Wpłać i pomóż. Pewnie, naokoło jest mnóstwo potrzebujących. Spokojnie, im też możesz pomóc :)

Tak możesz pomóc Blance:

FUNDACJA DZIECIOM „Zdążyć z Pomocą”
ul. Łomiańska 5, 01-685 Warszawa
nr konta do wpłat darowizn: 15 1060 0076 0000 3310 0018 2615
z dopiskiem: 23415 Piegat Blanka – darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

A tak Michałkowi:

Dolnośląska Fundacja Rozwoju Ochrony Zdrowia,
ul. Lotnicza 37,
51-354 Wrocław

Bank Pekao S.A. I Oddział, 50-123 Wrocław
45 1240 1994 1111 0000 2495 6839 lub 79 1240 1994 1111 22010 1861 8795

Z dopiskiem darowizna na cele ochrony zdrowia „Marchewka”

***

DZIĘKI!

  • Tagi

  • Instagram

    No images found
  • Przejdź do paska narzędzi