Dzisiaj rano doznałem szoku. Natrafiłem na artykuł na jednym z portali mówiący o tym, że „dojrzała kobieta po 30-tce” nie powinna nosić t-shirtów z napisami. Bo nie wypada. I złapałem się za głowę. W geście facepalma. Większych bzdur nie czytałem już dawno.

Na samym początku rozśmieszył mnie termin „dojrzała kobieta po 30-tce”. Zacząłem przypominać sobie wszystkie moje trzydziestoletnie i nieco starsze znajome, i próbowałem przypomnieć sobie czy jest wśród nich jakaś DOJRZAŁA KOBIETA. Na próżno. Oczyma wyobraźni widziałem mnóstwo dziewczyn. Dziewczyn. Takich które niedawno skończyły studia – albo i nie. Które założyły rodziny – niedawno, lub nieco wcześniej. Lub jeszcze nie. Ja wiem, że ja trzydziestkę skończyłem kilka lat temu i mam inną perspektywę, ale na prawdę w 2015 roku jest to wiek o którym można mówić „dojrzały wiek w którym nie wypada nosić koszulek z napisami”?

Czego nie powinna nosić trzydziestolatka? - Kobieta - WP.PL 2015-03-17 10-17-17

Czasem oglądam stare VHS-y moich rodziców. Rzeczywiście w okolicach czterdziestki noszone były białe koszule, krawaty, panie przywdziewały garsonki i przynosiły gerbery na imieniny. Ale heloł! Pobudka! Mamy XXI wiek. Nie straszy już nas 40 letni inżynier Karwowski, a 39,5-letni Tomasz Karolak. W t-shircie rzecz jasna.

Patrzę na nasze klientki – mamy mnóstwo dziewczyn 30, 35 czy 40 letnich. Noszących nasze koszulki, bluzy, szorty, czy tanktopy. Naprawdę po trzydziestce trzeba szykować się już do trumny? 😀

Nie będe odnosił się już do reszty bzdur z tego tekstu, choćby o tym, że nie wypada nosić dzianiny bawełnianej. W 2015 roku? Kiedy modne stały się spodnie o kroju garniturowym, a nawet marynarki z szarej dzianiny? Kiedy ładnie skrojone spodnie o luźnym kroju, zakłada się nawet na poważne okazje? Kiedy nosi się sportowe, czerwone buty do marynarek a nawet garniturów? Mam wrażenie, że ktoś tu przeniósł się w czasie. Ale cóż – obok zalinkowany jest tekst mówiący o tym, że… mężyzna po 30-tce nie powinien nosić plecaków. Bo nie wypada 😀 Nie skomentuję.

Dziewczyny! Chłopaki! Zwołuję akcję na Instagramie i Facebooku! Wrzucajcie swoje zdjęcia w t-shirtach i dopisujcie tag

#tshirtpo30

A jak to nasza koszulka, to nie pogniewamy się za #koszulkowo :) Reagujmy na takie głupie teksty, bo potem ludzie naprawdę boją się skończyć 30 lat, a przecież dopiero wtedy zaczyna się prawdziwy życiowy fun. Naprzód!

P.S. A kobiety zapraszamy szczególnie gorąco do kategorii JESTEM KOBIETĄ. Zresztą do wszystkich innych też!

  • Tagi

  • Instagram

    No images found
  • Przejdź do paska narzędzi