„Pod nazwą Rokokoko kryje się niezwykły duet małżeński: ona – pani mama/teolog/nauczyciolog, oraz on – grafik/animator/designer/freelancer. Wspólnie tworzymy koszulki chrześcijańskie do noszenia na co dzień, czyli bez baranków, owieczek i Comic Sans. Czasem wymagają odrobinę dystansu, czasem trochę myślenia, ale głównie nic nie wymagają, bo są tak super ekstra stajlowe a zarazem teologicznie poprawne, że mucha nie siada” – tak Natalia i Maciek piszą o sobie.

Kim jesteście, czym się zajmujecie, jak spędzacie wolny czas – czyli ROKOKOKO w pigułce:)

Jesteśmy małżeństwem (szczęśliwym! :) z dwójką dzieci – z czego jednym jeszcze w brzuchu. Natalia jest pełnoetatową panią domu a w wolnych chwilach dziennikarką. Ja z kolei prowadzę studio produkcyjne specjalizujące się w czołówkach, animacjach, efektach specjalnych i małych produkcjach filmowych. Wspólnie staramy się również aktywnie rozwiając naszą YouTubową karierę :) Ja prowadzę kanał z recenzjami filmowymi Iść Czy Nie Iść a Natalia opiekuje się naszym wspólnym projektem „Drużyna B”. No a wspólnie prowadzimy program „Instrukcje Współżycia”. Mieszkamy sobie w Warszawie, co kilka lat przesuwając się coraz dalej od centrum – aktualnie rezydujemy w Wesołej pod lasem. Docelowo ma to być Montana lub Idaho w USA, przy jeziorze z widokiem na góry. Wolny czas, którego wiele nie mamy, poświęcamy na wspieranie takich inicjatyw jak HBO-GO, HuluPlus czy Netflix. Ewentualnie Natalia dzierga a ja buduje z klocków Lego. Jesteśmy aż tak rozrywkowi :)

Dlaczego akurat nadruki na koszulkach?

Koszulki są niesamowitym medium bo z jednej strony są ubiorem a z drugiej wykreowanym przez popkulturę miejscem na manifestację tego co się lubi, co się kocha, na co się zgadza bądź nie zgadza. To taki nasz prywatny billboard :)

Wasza inspiracja jest dość jasna i wyraźna – skąd taki pomysł na koszulki?

Z wewnętrznej potrzeby. Oboje jesteśmy osobami wierzącymi i chcieliśmy w jakiś subtelny sposób móc powiedzieć światu o swojej wierze. Wyróżnia nas to, że nasze koszulki nie mają na celu ewangelizować. Mogą być w tym pomocne, ale nie do tego sprowadza się ich istnienie. Jak zaczynaliśmy myśleć o Rokokoko to wyobrażaliśmy sobie koszulki religijne, które można włożyć spokojnie do pracy, do klubu, na spotkanie, a jednocześnie i do kościoła czy na pielgrzymkę. Wydaje nam się, że zrealizowaliśmy ten cel :) Rokokokowe koszulki mówią o wierze, ale o niej nie krzyczą. Czasem nawet potrzeba chwili aby załapać o co w danym wzorze chodzi. Dodatkowo są zrobione naprawdę z sercem i oddaniem. Czasem wyrzucaliśmy kilkanaście wersji wzoru tak aby dojść do właściwego. Nie lubimy rzeczy brzydkich graficznie i zależało nam aby i nasze koszulki, poza warstwą merytoryczną były po prostu ładne.

Macie jakiś ulubiony wzór spośród swoich prac?

Natalia – Manna i Czarna Madonna.
Maciek – nie ma szans, żebym się zdecydował :) Za dużo na raz lubię :) Mam sentyment do „Warsztatu Stolarskiego” bo to pierwszy wzór, ale sam mam ogromy problem jak muszę jakąś założyć bo nie mogę się zdecydować. Na szczęście nie wszystkie zawsze są wyprane 😉

Jak rozpoczęła się Wasza przygoda z koszulkowem?

Nasza przygoda z koszulkowem rozpoczęła się w momencie kiedy doszliśmy do wniosku, że wykorzystując późne godziny nocne, nie damy rady prowadzić własnym sumptem Rokokoko. Szukaliśmy partnera, który będzie miał dużą wiedzę w zakresie produkcji jak również przykładał wagę do tego na jakich koszulkach realizowane są nadruki. Dodatkowo zależało nam na tym, aby była to platforma gdzie nie każdy ma możliwość umieszczania swoich wzorów – po prostu chcieliśmy być dla naszego partnera rozpoznawalni. Koszulkowo pod tymi względami okazało się rewelacyjne a co przekonało nas do końca to podejście do klienta i jego obsługa – coś bez czego dobry sklep nie istnieje.

 

Koszulki ROKOKOKO znajdziecie tutaj.

  • Tagi

  • Instagram

    No images found
  • Przejdź do paska narzędzi