Zacznijmy może od krótkiej autoprezentacji – kim jest Octowear?

Nazywam się Michał Piechota, a Octowear to mój osobisty projekt. Powstał jako odskocznia od codziennej pracy i z potrzeby odzyskania swobody. Od dziesięciu lat jestem freelancerem – projektuję interfejsy i indentyfikacje wizualne. Fajna sprawa, ale rzadko zlecenia obejmują ilustrację czy liternictwo. Na początku ten projekt miał być tylko poboczny, ale teraz widzę jak wiele radochy mi sprawia i chciałbym żeby to ilustracja była moim głównym zajęciem. Ale przede mną jeszcze długa droga…

Jak zaczęła się Twoja przygoda z grafiką?

Od dziecka wiedziałem, że grafika komputerowa to coś dla mnie. A dokładnie od pierwszego kontaktu z programem MS Paint na czarno – białym „laptopie” z procesorem 286 i Windows 3.1. Jako nastolatek uczyłem się obsługi Photoshopa i kupiłem sobie pierwszy tablet piórkowy. W wieku 21 lat założyłem własną firmę i od tamtej pory jakoś leci.

Jak wygląda proces tworzenia wzorów w Twoim przypadku?

Wszystko zaczyna się w głowie. Od kiedy zacząłem projektować wzory, każde zasłyszane czy widziane hasło lub pomysł wyobrażam sobie od razu na koszulce. Te ciekawsze trafiają do mojego szkicownika. Mam ich kilkanaście w zapasie, a jak już znajdę czas wybieram jeden z nich i robię parę wstępnych szkiców. Ostateczny szkic skanuję i rysuję w Clip Studio Paint albo wrzucam na stół świetlny (własnej roboty). Rysuję kontury cienkopisami lub tuszem i skanuję.

Masz swój ulubiony wzór?

Moim ulubionym zawsze jest ten nad którym aktualnie pracuję. Zachwyt mija krótko po ukończeniu pracy. To chyba dobrze, bo zawsze nakręcam się na tworzenie kolejnych. Są jednak trzy wzory – kamienie milowe: Hard to Resist był moim pierwszym pomysłem na koszulkę. Gwiezdnych Świąt to pierwszy komercyjny sukces, natomiast po skończeniu grafiki Yoda uświadomiłem sobie, że Octowear to coś więcej niż tylko poboczny projekt.

Cierpisz czasami na brak inspiracji?

Tworzenie wzorów jest póki co moim hobby, więc pracuję nad wzorami wtedy kiedy mam na to ochotę i czas. Czasami jednak bywa, że wstępnie wykonana grafika mi nie leży i zostawiam ją niedokończoną.

W jaki sposób dołączyłeś do koszulkowej ekipy grafików?

Długo przed stworzeniem pierwszego projektu szukałem serwisu z którym mógłbym nawiązać współpracę. Koszulkowo od razu było moim faworytem. Po opublikowaniu paru wzorów, sprawdzeniu jakości nadruków zostałem i bardzo sobie chwalę.

 

Wszystkie wzory OCTOWEAR znajdziesz TUTAJ.

Uwaga! Od 9.05 do 15.05 koszulki kupisz w nowej, promocyjnej cenie!

  • Tagi

  • Instagram

    No images found
  • Przejdź do paska narzędzi