Dzisiaj (23.01) obchodzimy Dzień bez opakowań foliowych. To chyba idealny moment na wyjaśnienie dlaczego zdecydowaliśmy się na rezygnację z foliowych opakowań na koszulki.

Docelowo każda koszulka/bluza/torba była przez nas pakowana w specjalne foliowe opakowanie. Miało to chronić dany produkt przed ewentualnym ubrudzeniem lub zniszczeniem, ale każde zamówienie jest przecież dodatkowo pakowane w kartonik. Przyznajemy, że w głównej mierze działało tutaj przyzwyczajenie – od lat pakowaliśmy koszulki w ten sposób.

blog_f2

Wysyłamy w świat kilkaset tysięcy zamówień rocznie, każde zamówienie składa się z kilku produktów. W momencie gdy przeliczymy to na pojedyncze foliowe opakowania – można się przerazić! Taka folia rozkłada się od 100 do nawet 400 lat, a czas użytkowania takiej folijki to kilkanaście sekund! Po wyjęciu z niej koszulki najprawdopodobniej 99% klientów wyrzucało ją do kosza. O ile nasz kartonik można dalej używać (polecamy!) to folia jest jednorazowa.

blog_f1

Podjęliśmy decyzję, że dołożymy swoją małą cegiełkę do całego ruchu „zero waste” oraz tak po ludzku, po prostu nie chcemy przyczyniać się do pogorszenia stanu naszej Planety. Mamy jeszcze nad czym pracować, bo jest kilka obszarów, w których możemy się poprawić, ale każdy od czegoś zaczynał, prawda?

Dla osób, które chcą sprawdzić jak teraz wygląda nasz sposób pakowania zamówień, przygotowaliśmy specjalny kod zniżkowy na -15% (hasło do wpisania w koszyku „ZIEMIA2019„, kod jest ważny do 10.02.2019 roku i obejmuje wszystkie produkty z wyjątkiem działu Wyprzedaż).

  • Tagi

  • Instagram

    No images found
  • Przejdź do paska narzędzi